Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
16 Haziran 2017 - Cuma 11:27
 
“Adaletin işleyişi endişelendiriyor!”
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, CHP Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanması ile ilgili olarak, “Alınabilecek farklı hukuki tedbirler söz konusu olduğu halde, milletin oylarıyla seçilmiş, yeri, kimliği, adresi belli bir milletvekili hakkında, böyle bir tutuklama kararı verilmiş olması bu endişeleri daha da artırmıştır” dedi.
Güncel Haberi
“Adaletin işleyişi endişelendiriyor!”

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel KaramollaoğluCHP Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanması ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Karamollaoğlu, açıklamasında, “Elbette hukuk karşısında herkes eşittir. Herhangi bir suç varsa hukuk kuralları içerisinde bunun hesabı sorulmalıdır. Ancak son dönemde yaşanan gelişmeler sadece adaletin işleyişi noktasında değil, Türkiye’nin geleceği konusunda da haklı endişelere sebep olacak niteliktedir. Alınabilecek farklı hukuki tedbirler söz konusu olduğu halde, milletin oylarıyla seçilmiş, yeri, kimliği, adresi belli bir milletvekili hakkında, böyle bir tutuklama kararı verilmiş olması bu endişeleri daha da artırmıştır” dedi.
 

 

HASSAS BİR SÜREÇTEN GEÇİYORUZ

 
Türkiye’nin hem içeride hem de dışarıda oldukça hassas bir süreçten geçtiğini vurgulayan Karamollaoğlu, “Bu tür dönemlerde en önemli şey adalete duyulan güvendir. Adalete olan güveni gölgeleyecek, toplumsal vicdanda şüphelere neden olacak yaklaşımlar sadece bu güvene zarar vermekle kalmaz, halkımız arasında daha derin çatlakların oluşmasına neden olur. Adalet kurumundan siyasete, iktidardan muhalefete hepimiz bu konuda çok daha hassas ve çok daha dikkatli olmalıyız” dedi. Öte yandan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, geçmiş olsun dileklerini iletmek üzere Kemal Kılıçdaroğlu’nu telefonla aradı. 
 
Kaynak: Editör:
Etiketler: “Adaletin, işleyişi, endişelendiriyor!”,
Yorumlar
Haber Yazılımı