Haber Detayı
03 Aralık 2017 - Pazar 08:46
 
Amerika Erdoğan’a bedel ödetmek istiyor
Doç. Dr. Hüseyin Şeyhanlıoğlu, Sarraf kumpası, 15 Temmuz, PYD’ye silah sevkiyatı, FETÖ’nün korunmasının ABD Başkanı Trump’ın ülkesinin 19 trilyon dolar olan borcunu başka ülkelere ödetme stratejisinin ürünü olduğunu söyledi. Şeyhanlıoğlu, İslam dünyası Amerika’ya haraç veriyor. Erdoğan ‘hayır’ dediği için bunlar başımıza geliyor” dedi.
Güncel Haberi
Amerika Erdoğan’a bedel ödetmek istiyor

Dicle Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanı Hüseyin Şeyhanlıoğlu, ABD’nin 19 trilyonluk borcunu başka ülkelere ödetmek isteyen Başkan Donald Trump’ın ‘Deli Dumrulluk’ yaptığını söyledi. Şeyhanlıoğlu, New York’taki Sarraf kumpası davasının da bu kapsamda görülmesi gerektiğini kaydetti. 

 

İSLAM DÜNYASININ LİDERİ

 

Şeyhanlıoğlu, Sarraf davası, NATO’daki rezalet ve CHP’nin sahte belgeler üzerinde oluşturmaya çalıştığı algı operasyonlarına dikkat çekerek, Türkiye’nin büyük bir kumpasla karşı karşıya olduğunu ifade etti. Şeyhanlıoğlu, “Batı dünyası yeni bir düzen kurmaya çalışıyor. Bunu da Amerika üzerinden yapmaya çalışıyor. Bunu bir bütün halinde yapıyor. NATO da bizim aleyhimize olacak şekilde işin içinde” dedi.   Şeyhanlıoğlu, BM’nin beş daimi üyesi dışında yükselen değer olarak Türkiye’nin öne çıktığına dikkat çekerek sözlerine şöyle devam etti: “Bu nedenle Türkiye hedefte. Yani İslam dünyasının toparlayacak ülke Türkiye, lider ise Erdoğan’dır. Bu nedenle Türkiye ve Erdoğan  hedeftedir.  Sarraf olayı, Suudi olayı ve Amerika’nın PYD’yi silahlandırması, Afganistan da varlığını arttırmaya çalışması da bu anlamda görülebilir.”

 

TRUMP TAM BİR DELİ DUMRUL 

 

Şeyhanlıoğlu, ABD Başkanı Trump’ın göreve geldikten sonra yaptığı açıklamada ülkenin 19 trilyon dolar borcunun Ortadoğu’ya ödetileceğine dair sözlerini hatırlattı. Şeyhanlıoğlu, “Sarraf olayı da bu kapsamdadır. Suudi prenslerinden alınan paralar da bu kapsamdadır. Amerika açıkçası tek kelimeyle bir Deli Dumrulluk yapıyor. Geçenden 5 geçmeyenden 10 alıyor. Kendisinin koymuş olduğu kuralları çiğnemeye çalıştığını iddia ettiği insanlardan gücü yetiyorsa 10 katını alıyor. Mesela Halk Bankası’ndan haraç koparmaya çalışıyor ama aynı kapsamda HSBC  varken ondan hiç söz edilmiyor” değerlendirmesinde bulundu. Şeyhanlıoğlu özetle şunları söyledi:

 

CHP ABD’NİN SİYASİ AJANI

 

“Şunu çok net görmek lazım, siyasi ajanları var bölgemizde. Bunların başında CHP geliyor, Sisi geliyor işte şu anda İslam dünyasında gördüğümüz birçok ülke son Arabistan’daki yönetim maalesef Amerika’nın istediği gibi hareket ediyor.  İslam dünyası açıkçası Amerika’ya haraç veriyor. Bu kabul edilemez bir şey. Erdoğan buna hayır dediği için bunlar başımıza geliyor. Eğer Erdoğan da Türkiye halkının haracını verseydi ne Sarraf olayı olurdu, ne Halk Bankası müdürü, ne Erdoğan’ın korumalarına saldırı olurdu, ne FETÖ ne de PYD desteklenirdi. Bütün hedef İslam dünyası ve İslam dünyası üzerinden Türkiye. Çünkü İslam dünyasında medeniyet üretme kapasitesine sahip tek ülke Türkiye. 

 

FETOKOPİLERLE KOMPLO

 

Kılıçdaroğlu’nun eline tutuşturulan, sahte, hiçbir hukuksal, bankacılık değeri olmayan FETOkopilerilerle Türkiye’yi komplo altına almaya çalışıyor. Türkiye’yi işgal etmeye çalışıyorlar. 15 Temmuz’da yapamadıklarını Türkiye’yi dünya bankacılık sisteminin dışına itmekle tehdit ederek Türkiye’yi bastırmaya çalışıyorlar. Büyük hedef, Türkiye’yi uluslararası bankacılık sisteminin dışına itmek. Kaddafi’nin başına getirdiklerini bizim başımıza getirmeye çalışıyorlar. Eğer şimdi Erdoğan’ın yurtdışındaki bankalarda bir hesabı olsaydı bunu bin kere İsviçre bankası bin kere çıkartırdı. Herhangi bir bankada parası olsa bin kere gösterirdi.  Batı dünyası şu anda bir operasyon yapıyor. Sarraf davasının zamanlaması bile dikkat çekici. Belli ki bir yandan Zarrab’tan rüşvet alıyor, bir yandan parayı siz aktardınız diyor. 17-25 Aralığın yeni bir versiyonu. Bizim ülke olarak, lederimiz ve devletimiz etrafında kenetlenmemiz lazım. Amerika için yanlış olan bizim için doğrudur.” 

 

Kovboyun altına hücumu  

 

Hüseyin Şeyhanlıoğlu, Amerika’nın Türkiye’yi imha sürecine girdiğini belirterek şöyle dedi: “Yani Türkiye’nin 27 mayıs darbesinde Amerika tarafından 77 ton altını çalındı. 91 ve 2003 Irak işgallerinde Irak’ın tonlarca altınları çalındı. Şu anda biz bu hırsızlığa izin vermeyeceğiz. Bu hırsızlığı kabul edersek, bu kovboyun altına hücumunun son versiyonu. Kovboyun altına hücumunun Türkiye versiyonu.  Amerika Türkiye’den resmen haraç istiyor. Bu kabul edilemez bir şey.” 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Amerika, Erdoğan’a, bedel, ödetmek, istiyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı