Haber Detayı
16 Haziran 2017 - Cuma 12:10
 
Ardahan'da ''KURA''ya dokunulursa her şey çok ciddi zarar görür...
Ardahan'da dün Kura Nehri suyunun Beşikkaya Barajı üzerinden Tünellerle Artvin sınırları içerisinde yapımı biten Çoruh Barajına akıtılmasını içeren projeyi protesto eylemi vardı.
Güncel Haberi
Ardahan'da ''KURA''ya dokunulursa her şey çok ciddi zarar görür...

Katılımın az olduğu ama yapılan eylemin büyük bir ses getirdiği bu organizasyonun yapılmasına önce Haber yaparak kamuoyunu bilgilendiren ve bizzat Ardahan'a gidip bu eylemi organize eden Gazeteci ve İstanbul ARDA-FED Başkanı Fakir Yılmaz'ın bu duyarlılığını takdir etmek gerekiyor.

 

Yapılan eylem ilgililerce ne derecede dikkate alınacak bilinmez ama,bilinen tek şey Ardahan AK Parti Milletvekili Orhan Atalay'ın bu konuda ne yapacağını sorgulamak gerekmektedir.

 

Ardahan'a çok büyük bir faydası olan ve geçtiği tüm yerlerde doğaya can veren bu Suyun önünün kesilerek başta Ardahan ovası olmak üzere sınırı terkedene kadar geçtiği yerlerde yaşamın kaynağına büyük zarar verecek bu kesintinin neden yapılmak istendiğini ve tünellerle alınıp Çoruh Barajına neden akıtmak isterler bu konuda bir açıklamanın yapılması gerekmektedir.

 

Ardahan'a Tüneller yapmakla övünen,Ulaştırma Bakanıyla Ardahanı Karayollarıyla,Tünellerle vs işlerle imar ettiği iddiasında bulunan Atalay'ın bu konudaki duyarlılığının ne olduğunu çıkıp açıklaması gerekmektedir.

 

Dün yapılan eyleme Ardahanlıların gereken duyarlılığı göstermemiş olması da sorgulanması gereken bir husustur.

 

Ardahan'lı bu suyun kıymetini henüz anlamamış olacak ki ilgi göstermemiş ama iş ciddiye bindiğinde,ovada kuraklık başlayıp,doğanın yapısı değişmeye başladığında,başta hayvancılık ve en önemli geçim kaynağı olan Arıcılık ciddi ciddi zarar görürse o zaman vatandaşın bu konuda feryat etmesi bir işe yaramaz artık.

 

Ardahanlı vakit erkenken bu konuda tepkisini ve duyarlılığını ortaya koymalıdır.

 

AK Partili Milletvekili ve diğer yöneticilerinin bu konudaki açıklamalarını beklememiz lazım.

 

Neden Ardahan'ın can damarı KURA NEHRİ'nın suyu ARTVİN ÇORUH NEHRİ'ne aktarılıyor?

 

Bunun cevabını çıkıp bu halka versinler.

 

''KURA''ya dokunulursa Ardahan'da doğal yaşam çok büyük zarar görür

 

Zafer Tahiroğlu

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ardahan'da, ''KURA''ya, dokunulursa, her, şey, çok, ciddi, zarar, görür...,
Yorumlar
Haber Yazılımı