Haber Detayı
12 Ağustos 2017 - Cumartesi 08:41
 
Bir İlçe'nin Eğitimi ehil olmayan kişilere teslim edilirse...!
Göle'de Eğitimle ilgili dün yazdığımız yazı ve verdiğimiz bilgiler ile birlikte yaptığımız eleştirilere konunun muhatapları çıkıp usturuplu cevap vereceğine topu taca atarcasına yazdığımız yazımıza yaptığı yoruma bakın,bunu bir ilçenin Eğitiminin başındaki kişi olan Mevlüt ÖZALP yazmış,bu kişi o ilçede eğitimin başında bulunan ve bu tablonun ortaya çıkmasına neden olan kişi olduğunu iyi bildiği için panikleyerek kendini yazdığı yorumda ele vermiş,
Güncel Haberi
Bir İlçe'nin Eğitimi ehil olmayan kişilere teslim edilirse...!

yazıma attığı yorum şu.

 

''Yalan yazmaya devam et her yere müdür atanacak,yazdığın okulların hepsinin müdürü var giden gitmiş teog lys sonuçları da çok iyi eğitimle bu kadar ilgili olduğunu öğrenmiş olduk''

 

Diyerek güya beni karalamaya çalışmış,ilgili ilçe milli eğitim Müdürü Mevlüt ÖZALP şunu bilmiyor ki Gazeteci kaynağından almadığı bilgiyi yazmaz böyle bir riskin altına girmez.

 

Şimdi biz işimiz gereği kaynaklarımızdan somut bilgiler alarak böyle bir yazı yazdık,tüm bilgiler benim Göle'de bu işle uğraşan eğitimcilerden ve konunun mağduru olmuş tayin isteyip Göle'yi istemeyerekde olsa terkeden okul idarecilerinden alınmış bilgiler ışığında yazdığım bilgilerdir.

 

Bizi yalan yazmakla itham eden bu kişi,yazısında ''her yere müdür atanacak''demiş demek ki yazımda bahsi geçen okul idarecilerinin Göledeki görevini bırakıp gittiği için okulların yöneticisinin kalmadığı ortada bu ikrarı kendisi yapmış.

 

Tayin isteyip giden okulların müdürleri daha yeni ilişik kestiler kimler bu okullara Müdür olarak atanmış çıkıp söylemelidir.Ben bu söze şaşırdım çünkü Göle'de bahsi geçen okulların kapısını açacak kimse yok böyle bir yanlış bilgiyle durumu kurtarmaya çalışmasına şaşırmadım değil.

 

Yorumunun devamında''Giden gitmiş''cümlesi beni hayretler içerisinde bıraktı işte ilçenin eğitimine bu kafaya sahip kişi o ilçede eğitime yön veriyor,ne demek giden gitmiş,o gidenler ''Biz ilçe Milli Eğitim Müdürünün keyfi uygulamaları nedeniyle artık çalışamaz duruma geldik o yüzden tayin istedik'' sözünü bizzat Göle ziyaretimde yanıma gelerek bana söylediler.Gidenler neden gitmiş çıkıp onun sebeplerine verilecek cevapları yok,çünkü o işin bu noktaya gelmesinin mimarı kendisi olduğu için panik halinde bizi yalan haber yapmakla suçlayıp kurtulacağını sanıyor.

 

TEOG ve LYS sonuçları pek içaçıcı değil demiştim,ilgili müdür sonuçların iyi olduğunu yazmış ama benim eğitimcilerden aldığım bilgiler pek öyle olmadığını ve bu yıl durumun sıkıntılı olduğunu söylediler.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yapan zatın bana ''eğitimle bu kadar ilgilendiğinide öğrenmiş olduk'' alaylı ifadesine verilecek tek bir cevabım var.Ben İTÜ Mezunu bir Mühendisim sen ve senin gibilerini eğitim diye yan cepimde ajanda olarak kullanırım lafını artık söylemek durumundayım,çünkü kullandığı uslupla bunu haketti.çünkü biz Yazar-çizer olarak yazar,eleştiririz ve kimseyede kırıcı bir laf söylemeyiz.

 

Biz o ilçede doğduk,o ilçede büyüdük,oralarda görev yaptık,işimiz gereği şimdi bu işlerle uğraşıyoruz ve o ilçede Önümüze konan bu tabloyu uslubumuzu bozmadan eleştirip kamuoyunun bilgisine sunuyoruz bundan rahatsızlık duyulmayacak..

 

Yazdığımız bilgiler kaynağından alındığı için bu konuda bir endişemiz yok yok olmasına da bu arkadaşımıza o ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü koltuğu biraz ağır gelmiş olacakki hocamız kibir ve kendini beğenmişlik rüzgarına kapılmış etrafındaki olan bitenden habersiz bir durumda,

 

Şunu'da iyi bilecek,

 

''Bürokrat eleştiriye açık olacak,yazılan çizilenlere elindeki bilgi ve belgeyle cevap verecek,sokak ağzıyla konuşmayacak'' varsa bir sıkıntısı aha yargı orda bizi şikayet etme hakkınıda kullanacak, ama edep ve uslubunuda koruyacak ancak böyle bir davranış sergilerse konu açıklığa kavuşur.

 

Bu iş Göle'de yaşanan itfaiye komedisine benziyor,kimsenin kendi kurumlarında olan biteni gördüğü yok demekten başka söz bulamıyorum.

 

Göle her açıdan büyük bir çıkmazın içerisinde bunu görecek göz ve feraset lazım ama kimsenin umurunda değil,bir telaş,bir korku,bir devran sürdürme paniği var oradaki işin başına oturtulan kişilerde.

 

Bir ilçenin Milli Eğitim Müdürü bu kafa ve anlayışla iş yapıyorsa vah o güzel Gölemizin haline demekten başka bir şey kalmıyor.

 

Bir ilçenin Eğitimini siz ehil olmayan kişilere emanet ederseniz bu sonuçlara katlanmak durumundasınız.

 

Zafer Tahiroğlu

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bir, İlçe'nin, Eğitimi, ehil, olmayan, kişilere, teslim, edilirse...!,
Yorumlar
Haber Yazılımı