Haber Detayı
12 Ağustos 2017 - Cumartesi 08:29
 
Göle'de Eğitim Çıkmaz Bir Sokağa Girmiş Durumda!
Göle Milli Eğitim Müdürülüğünün keyfi uygulamalar nedeniyle bu yıl tayin isteyip giden öğretmen ve idarecilerin sayısı bir hayli fazla olmuş.Göle ziyaretimizde bize gelip olan biteni anlatan eğitimcilerin verdiği rakama göre Göle'de idareci ve öğretmen kalmayacak gibi ve eğitim 2017-2018 sezonuna çok büyük sıkıntıyla girecek.aşağıda verdiğimiz bilgiler ve ortaya çıkan tabloya göre Göle'de eğitim çıkmaz bir sokağa girmiş durumda.
Güncel Haberi
Göle'de Eğitim Çıkmaz Bir Sokağa Girmiş Durumda!

-Göle Sağlık Meslek lisesi Müdürü ve 1 yardımcısının il dışı tayini çıkmış,2 tane Müdür yardımcısı görevinden istifa etmiş,Okulda idareci kalmamış durumda.

 

-Göle Endüstri Meslek Lisesi Müdürü ve 2 yardımcısının il dışına tayinleri çıkmış .Okulda idareci kalmamış durumda.

 

-Her iki okulda idareci hiç kimsenin kalmadığını,bu durumun okulların açılmasına az bir süre kalmasına rağmen halen düzelmediğini gözlemlemiş durumdayız,

 

-Bahsi geçen bu iki okulda Anahtarları teslim edecek kimsenin olmadığını öğrenmiş durumdayız.

 

Ayrıca,

 

-Göle 100.yıl Ortaokulu,Köprülü Ortaokulu, Koyunlu Ortaokulu ve Çobanköy Ortaokulu Müdürleri, Göle Eyüp Sabri Çarmıklı Lisesi 3 Müdür yardımcısı, Öğretmen evi müdür yardımcısı ile İmam-Hatip lisesi Müdür baş yrd tayini çıkmış durumda.

 

-Göle'de toplamda 350 öğretmen ve idarecinin bulunduğunu bunlardan yaklaşık olarak bu yıl 96 kişinin(eş tayini dahil 150 kişi olacağı bekleniyor) ilişik kestiğini ve bu kadar öğretmenin yerine kimlerin nasıl gelip bu boşluğu dolduracaklarını kimsede bilmiyor.

 

-Ardahan geneline 223 sözleşmeli öğretmen yeni atanmış durumda, bunlardan kaçı Göle'ye atanıp o boşluğu dolduracak ki bilinmiyor,zaten tümü stajyer öğretmen.

 

-Bu yıl Göle'de TEOG ve LYS Sınav sonuçlarınında pek iç açıcı olmadığı bize ulaşan haberler arasında.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Göle'de, Eğitim, Çıkmaz, Bir, Sokağa, Girmiş, Durumda!,
Yorumlar
Haber Yazılımı