Haber Detayı
20 Ağustos 2017 - Pazar 08:31
 
Meral Akşener Ardahan'da Kiminle Yoluna Devam Edecek?
AK Parti siyasi kadrolarını acilen yenilemezse,CHP'de Milletvekilini frenlemezse Ardahan'da Meral Akşener yeni kuracağı partisiyle istediği sonucu elde edebilir iddiası gündemde.
Siyaset Haberi
Meral Akşener Ardahan'da Kiminle Yoluna Devam Edecek?

MHP'den kovulan ve yeni bir parti kurma hazırlığında olan Meral Akşener yeni Parti çalışmasını çok gizli ve kamuoyunda sürekli heyecan uyandıracak şekilde beyanatlar vererek sürdürüyor.
Günlerdir süren bu çalışmalarda MHP'den kopan büyük bir kesim ile,AK Parti'den,CHP'den,ve diğer partilerden kopan bir kitlenin Akşener'in safında yer almak için sıraya girdiği kulağımıza gelen bilgiler arasında.
Beni en çok merak ettiren konu Akşener bu çalışmasıyla tüm iller'de kuracağı bu yeni parti için örgütlenmek ve ilçelere kadar bu kadro kurma işini götürmek zorunda,merak ettiğim ve az çok bilgi sahibi olduğum bu konuda Ardahan'da bu yeni kurulacak Parti'nin kurucusu ve gireceği ilk seçimde ilk il Başkanı ve ilk Milletvekili adayı ve Belediye Başkanı adayı kim olacak diye sorarsanız Ben Milletvekili adayı olarak Saffet Kaya'nın hazırlandığını,il Başkanı ve Belediye Başkan adayınında Kaya'nın ekibinden iki kişinin ayrı ayrı bu işte görev alacağını ve AK Parti'ye karşı Ardahan'da rakip olup seçimi zorlayacağını bekliyorum.
Peki bu tahminimiz tutarmı diye soracak olursanız? 1985 yılından beri siyasetin içerisinde bulunan ve bazı gelişmelerden haberi olan birisi olarak,şimdiye kadar yanılmadığımı ve bu sessizliğin ardından çok yakında Ardahan'da bu konuda gözle görülür bir çıkış yaşanacağını göreceğiz.yani Saffet Kaya ve ekibi bir aksilik olmazsa Akşener'le Siyaset'e devam etmeye başlayacak çünkü Saray'ın ve Erdoğan'ın Saffet Kaya ile yollarını ayırdığını ve bir daha AK Parti'de kendisine yer vermeyeceğini iyi bilenlerdenim.
Peki bu iş tutar mı diye soracak olursak? AK Parti Ardahan'da yıllardır aynı yüzlerle siyaset yapan ve partiyi çok yıpratan kadrolardan yakasını kurtarmazsa,CHP'de hayal dünyasında kendi kendine siyaset yapan ve başta teşkilatlarla uğraşarak parti içi kavgayı körükleyen mevcut Milletvekilinin bu gidişatına dur demezse,Ardahan'da Meral Akşener'in kuracağı parti,diğer partilerden kopan kitlelerle birlikte hatırı sayılı bir başarı yakalayabilir iddiasındayım.
Eğer AK Parti saha araştırmasında çok ciddi çalışmalar yapıp,mevcut il Başkanı ve merkez ilçe başkanı da dahil Göle ilçesi ve lüzum gördüğü diğer ilçe teşkilatlarını yenileyip 2019 yılına hazırlığını yaparsa,CHP'de aynen sorunlu gördüğü teşkilatlarını yeniler ve Milletvekilini frenlerse Meral Akşener'in kuracağı partinin Ardahan'da başarılı olma şansı olmaz,yok AK Parti ve CHP mevcut kadrolarında değişiklik yapmadan seçime giderse bunu iddia ediyorum Akşener'in kuracağı parti ve Ardahan'da bu işi üstlenecek kadronun fazla uğraşmasına gerek kalmadan Ardahan halkı bu yeni partide yerini alacak diyorum çünkü bu halk yıllardır Ardahan'da aynı insanların partilerinde görev almalarından bıkmış durumda ve değişim beklemektedir.
AK Parti Ardahan'da bu konuda radikal adımlar atmak zorunda,CHP ha keza aynı durumda,HDP zaten yerle yeksan olmuş dermanı kalmamış durumda Ardahan'da,MHP'li muhalifler zaten Akşener'in safında yoluna devam etmektedir.
Sözün özü anlattığım gelişmeleri birileri iyi okuyamazsa, 2019 yılında yaşanacak o hezimet veya başarının sahibi bu partilerden hangilerinin olacağını kestirmek zor değil.
Ardahan'da yeni bir Gazete'nin yayın hayatına başlaması tesadüf değil ve kimler tarafından kurulması için talimat verildi, ne maksatla yayın hayatına başladı onun sebebini çok yakında yapacağı haberler ve oluşturacağı kamuoyu algısı ile hep beraber izleyip göreceğiz.
Siyaseti kurallarını iyi bilerek yaparsanız başarı şansınız çok yüksek olur,birileride bunu çok iyi bildiği için bu hazırlığı yapma gereği duydu.
AK Parti yıpranmış yüzlerini acilen değiştirmeli,mevcut kadrolarında büyük bir itibar kaybı var acilen bunu durduracak değişikliğe gitmeli ve hazırlıklarını buna göre yapmalı diyoruz.
CHP Hayal dünyasından çıkıp ayağı yere basan politikalar üretmeli Ardahan'da,yoksa karşılaşacakları tablo ortada,seçmen alternatif bir siyasi harekette yer bulmaya çalışacaktır.
Kısaca Ardahan 2019 yılına bu anlattığım konular çerçevesinde gidecek,bakalım bu işte sonuç ne olacak onu bende çok merak ediyorum.
Her ne kadar birileri fincancı katırları ürkmesin diye derinden ve sessizce bu işin hazırlığını yapıp bu yazıyı okuyunca ''yok canım olur mu öyle bir şey'' dese bile.
Sizler Ardahan'da 2-3 ay içerisindeki yeni siyasi çalışmaları izleyip görün diyorum.
AK Parti adına görev üstlenip,yetkiler elindeyken halka tepeden bakan,Garibi,gurebayı unutup yakınlarını ve ihtiyaç sahibi olmayanları kurum ve kuruluşlarda istihdam eden bir Siyasetçi varken,Bir işletmesi(Hayvan yetiştirme ahırı) var iken, 2.işletme için TKDK kredilerini alıp gücüne güç katan il Başkanı varken ve bu kişi kamuoyunda çok kötü
yıpranmışken,Ardahanda Siyaset yaparken hak-hukuk ve adalet kavramını unutanlar ve AK Partiyi bu nedenle çok zor bir durumda bırakanlar,Ardahan'da artık kendileri bunlardan dolayı AK Parti adına siyaset yapacak durumda değiller.
AK Parti'ye çağrımız bu insanlardan bu partiyi temizleyin diyorum yoksa Referandum'dan daha büyük bir hezimet,sok yaşayabilirsiniz! ben uyarımı yapmış olayım birileri ister gülsün,ister kızsın ama gerçek bu ve bununda bilinmesi lazım.
Derdimiz ülkenin birliği ve geleceği,2023 hedeflerine ancak bu özeleştirilere kulak vererek gidebiliriz.AK Parti bu ülkeye çok şey yaptı bundan sonrada yapmaya devam edecektir diyorum.
Zafer Tahiroğlu
Kaynak: Editör:
Etiketler: Meral, Akşener, Ardahan'da, Kiminle, Yoluna, Devam, Edecek?,
Yorumlar
Haber Yazılımı