Haber Detayı
15 Kasım 2015 - Pazar 07:31
 
MHP'de Türkeş'in Yerine Ümit Özdağ Geçti
MHP'den ihraç edilen Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş'in yerine Başkanlık Divanı üyeliğine Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ seçildi.
Siyaset Haberi
MHP'de Türkeş'in Yerine Ümit Özdağ Geçti

Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin başkanlığındaki yapılan Merkez Yönetim Kurulu toplantısında, partiden ihraç edilen Türkeş'in yerine Ümit Özdağ getirilirken, 7 Haziran seçimi sonrasında Geçici Bakanlar Kurulu üyeliği teklif edilmesinin ardından kendi isteğiyle Genel Başkan Yardımcılığı görevinden ayrılan İzmir Milletvekili Tanrıkulu da yeniden Başkanlık Divanı üyesi seçildi.

 

TANRIKULU, EKONOMİ VE SOSYAL POLİTİKALARDAN SORUMLU GENEL BAŞKANLIĞINA GETİRİLDİ

 

Ahmet Kenan Tanrıkulu Ekonomi ve Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı, Ümit Özdağ ise Dış İlişkilerden ve Türk Dünyasından Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirildi.

 

KURULTAY TARİHİNDE DEĞİŞİKLİK YOK

 

Alınan bilgiye göre Bahçeli, MYK toplantısında, seçim sonuçları ve sonrasındaki gelişmeleri de değerlendirdi. Devlet Bahçeli, "bütün algı operasyonlarına rağmen MHP'nin dimdik ayakta olduğunu, 'parti içi muhalefet' yürütüyormuş gibi görünenlerin yaptıklarının hiçbir şey ifade etmeyeceğini" söyledi.

 

Bahçeli, 2018'deki kurultay tarihinde de bir değişikliğin yapılmayacağını, bu sürecin olağan şekilde işleyeceğini ifade etti.

Kaynak: (ajns) - ajanslar Editör: Haber Merkezi
Etiketler: MHP'de, Türkeş'in, Yerine, Ümit, Özdağ, Geçti,
Yorumlar
Haber Yazılımı