Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
08 Mayıs 2018 - Salı 08:22
 
Muharrem İnce, Temel Karamollaoğlu'nu Balgat'ta ziyaret etti
CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Saadet Partisi'nin Cumhurbaşkanı adayı Temel Karamollaoğlu'nu ziyaret etti. Saadet Partisi Genel Merkezi'ndeki görüşme sonrası ortak bir basın açıklaması yapıldı.
Siyaset Haberi
Muharrem İnce, Temel Karamollaoğlu'nu Balgat'ta ziyaret etti

Saadet Partisi'nin Balgat'taki Genel Merkezinde yapılan görüşme yaklaşık bir saat sürdü. Görüşme sonrası Muharrem İnce ve Temel Karamollaoğlu ortak açıklamalarda bulundu.

 

Cumhurbaşkanı adaylığı kesinleşen Temel Karamollaoğlu, ziyarette Muharrem İnce ile yapılan çalışmalar konusunda görüştüklerini söyleyerek, "İnşallah bu seçimler memleketimiz, milletimiz için hayırlı olur. Bu seçimlerin kavga ortamında, husumet içerisinde geçmemesi icap ettiği kanaatindeyiz. 25 Haziran sabahı kim sandıktan çıkarsa o konuda da inşallah rahat oluruz. Bizim düşündüğümüz gibi millet düşünmemiş olabilir veya hakikaten millet bir konuda çok güzel bir karar verebilir. Milletin vereceği karara saygılı olmak mecburiyetindeyiz. Kendilerine başarılar diliyorum" dedi.

"TÜRKİYE'NİN UZLAŞMAYA İHTİYACI VAR"

Muharrem İnce ise cumhurbaşkanı adaylarından randevu istediğini hatırlatarak, şöyle konuştu:

 

"Tabii Demirtaş'tan isteyemedim. Onun için Adalet Bakanlığından izin istedim. İzin verirlerse onunla da görüşeceğiz. Bugün Sayın Genel Başkan geri dönüş yaptı, kabul ettiler. Amacımız başarı dileklerimizi iletmek, bir centilmenlik ortamında seçimin yaşanması. Türkiye'nin barışmaya, uzlaşmaya ihtiyacı var. Bunu gerçekleştireceğiz Allah'ın izni ile. Sayın Genel Başkan'a biraz önce sordum; televizyon programlarında 5 aday birden tartışsak, tıpkı Batı ülkelerinde olduğu gibi, millet bizi dinlese, 'Sizin görüşünüz nedir?' dedim. Kendisi seve seve katılacağını, bunun çok doğru olacağını ama diğer adaylarla da bunu paylaşmak gerektiğini söyledi. İkimiz bütün adaylarla birlikte milletimizin televizyon kanalarında bizi dinlemesini isteriz."

ERDOĞAN'LA AYNI EKRANA ÇIKAR MI?

 

İnce, kendisine yöneltilen 'Sayın Erdoğan sizinle aynı ekrana çıkar mı?' sorusuna ise şöyle cevap verdi:

 

"Biraz inancım var, çıkar diye düşünüyorum. Dün şöyle dedi: 'Türkiye'yi muasır medeniyet seviyesine çıkaracağız'. Yani eğer çağdaş ülkelerde olduğu gibi yapmak istiyorsa, onlar öyle yapıyorlar yani bugün gelişmiş ülkelerde adaylar karşılıklı televizyonla çıkıyorlar, tartışıyorlar. Dün biraz umutlandım, göreceğiz."

Kaynak: Editör:
Etiketler: Muharrem, İnce,, Temel, Karamollaoğlu'nu, Balgat'ta, ziyaret, etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı