Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
20 Nisan 2018 - Cuma 07:12
 
Orhan Atalay Ardahan'da siyasete nokta koydu
Erdoğan ve Bahçeli'nin aldığı seçim kararından sonra Ardahan siyaseti'de hareketlenmeye başladı.Dün bizi arayan çok kişi oldu,ağırlıklı olarak siyaset için nabız yoklayan kişilerdi arayanlar, bu kişilerle yaptığımız genel seçim değerlendirmeleriyle birlikte önemli bilgilere ulaştım.
Güncel Haberi
Orhan Atalay Ardahan'da siyasete nokta koydu

Dün Sabah arayanlardan biri Ankara'da Ardahan Federasyonunda yetkili bir arkadaştı,Arkadaş Ardahan Federasyonu ve bazı dernek başkanlarının Milletvekili Orhan Atalay ile ilgili rapor hazırlama çalışması içerisinde olduklarını belirterek gelişmelerden bizi haberdar etti,her ne kadar federasyon başkanı bu durumu yalanlasada bize bu bilgiyi veren kişinin en yakınındaki adam olduğunu söylemem yeterlidir.

 

Dün ikinci ve en önemli gelişme ise Milletvekili Orhan Atalay'ın artık AK Parti'de siyaseti bırakacağını yanına giden Göle'li bazı kişilere söylemesi oldu,akşam üstü beni arayan bazı kişiler bu durumu anlattınca bende haberin doğruluğunu teyid etmek için Atalay'ın yanına giden ve bu bilgiyi çevresiyle paylaşan kişiye ulaştım bu arkadaş bana gelen bilginin doğru olduğunu ve Atalay'ın artık aday olma niyetinin olmadığını belirtti.

 

Dün gece AK Parti Genel Merkeziyle sıkı ilişkisi olan bir dostumu aradım ve Ardahan'ın durumunu sordum.Bana Orhan Atalay'ın Genel Merkezde artık siyaseti bırakacağının söylendiğini,buna gerekçe olarak MHP ile yapılan ittifak anlaşmasına Atalay'ın sert eleştiriler getirdiğini,bu durumun herkesçe bilindiğini ve Atalay'ın bu ittifak için ''bu ittifak benim meşrebime uygun değil,bu ittifakla kürt seçmeni kaybediyoruz'' diye çıkış yaptığını bu durumun AK Parti Genel Merkezinde olumsuz bir karşılık bulduğunu ve artık Atalay'ın bu durumda yol ayrımına geldiğini anlattı.

 

Ayrıca Orhan Atalay'ın yeni sistem'de Milletvekilliğinin bir öneminin kalmayacağını,etkisiz ve sadece görüntü veren bir yapı olarak kalacağını,kendisinin bakanlık beklediğini yeni sistemde de bakanlıkların dışarıdan atanacak olması nedeniyle böyle bir yola başvurduğunu anlatan Atalay'a yakın bir STK Başkanı dostum akşam arayıp Atalay'ın siyaseti bırakacağını kesin bir dille söyledi.

 

Ardahan'da AK Parti'den kimlerin şansının yüksek olduğunu sormak için aradığım başka bir siyasetçi dostum,Atalay çekilirse Göleli Haberleşme Genel Müdürü Ensar Kılıç aday olacak,liste 1 kimlere verilir dediğimde listeyi Saffet Kaya-Yunus Baydar-Salih Altun arasından birisi alır ikinci sıraya da Ensar Kılıç konur seçime bu dediğim kişilerle gidilir dedi.

 

Bana göre AK Parti Saffet Kaya ile seçime giderse Saffet Kaya ve Ensar Kılıç listeyi oluştururlar, yok AK Parti Saffet Kaya ile seçime gitmezse,Yunus Baydar'ın istifa etmesine Erdoğan'ın sıcak bakmayacağını iyi bildiğimizden bu liste eğer istifa edip aday olurlarsa Salih Altun-Ensar Kılıç şeklinde şekillenir.Yalçın Topçu ismi gündemde ama Topçu'nun Ardahan dan aday olmayı düşünmediği de bize gelen bilgiler arasında.

 

Ama,Erdoğan Yunus Baydar konusunda icazet verirse AK Parti'nin adayı kesinlikle Baydar olacaktır,o zaman Göle'den AK Parti oy almakta zorlanacaktır.eğer CHP Öztürk Yılmaz'ı İstanbul'a kaydırır CHP liste 1'i Göleli Metin Demir'e verirse Göle'de CHP tarihi bir oy alır ve Ardahan'da birinci parti olur,bu bir iddia değil gerçek bir durum olarak ortada durmaktadır.

 

2011 yılından beri Milletvekili olan Orhan Atalay'ın AK Parti ile yollarını ayırması belki çok zor olacak ama dönüp geriye baktığımızda kendi böyle istedi ve bu tablo önüne kondu demekten başka bir söz bulamıyoruz.

 

Ardahan'da her siyasetçi gibi Atalay'da siyasetin o insanı köhneleştiren köşesine çekilecek çekilmesinede Orhan Atalay'ın çekildiği noktada,Akrabası olan ve Kars'ta Tıp fakültesinde öğretim üyesi olan Yrd.Doç.Dr. Eray Atalay bakalım siyasete atılacak mı?

 

Ardahan'da Atalay'ın siyaseti bırakacak olması Göle'nin şımarık cahil siyasetçilerinin seslerininde kesilmesi olacak.

 

Orhan Atalay'ın aday olmaması kimilerini üzecek,kimilerini sevindirecek ama bana göre Göle'de yarım-yamalak bırakılan işlerin artık bitmesinin de zor olacağını belirtmekte fayda var.

 

Zafer Tahiroğlu

Kaynak: Editör:
Etiketler: Orhan, Atalay, Ardahan'da, siyasete, nokta, koydu,
Yorumlar
Haber Yazılımı