Haber Detayı
22 Ağustos 2017 - Salı 12:47
 
Şevki Yılmaz: Güçlü iktidarların çöküşleri böyle olur
Milli Görüş hareketinin siyasi partileri içerisindeyken yaptığı sivri ve radikal söylemlerle dikkat çeken Şevki Yılmaz, AKP hükümetleri döneminde tabanı sakinleştirici ve yumuşatıcı bir dil kullanmayı tercih ediyor. Yılmaz, bugün "hasbi"lik ve "hesabi"lik üzerinden kurguladığı yazısında "Ak kadrolarla Ak alınla yola çıkanlardan bazılarının, zamanla HESABİleştiklerini ve nasıl kapkaralaştıklarına şahidiz" ifadelerini kullandı.
Siyaset Haberi
Şevki Yılmaz: Güçlü iktidarların çöküşleri böyle olur

Refah Partisi'nin kapatılma davalarına yol açan konuşmaları nedeniyle eleştirilen Şevki Yılmaz, AKP içinde özeleştiri yaparken sükunet çağrısı yapıyor. Yazısında sahabe döneminden örnekler vererek iktidarlar döneminde hasbilerin ve hesabilerin bulunduğunu dile getiren Yılmaz, "Tarih sayfalarımızda da görüyoruz ki; güçlü iktidarların çöküşleri de meydanı HESABİlere bıraktıklarında gerçekleşmiştir" diye yazdı.

 

KENELERLE MÜCADELE...

 

"16 yıldan beri ülkemize ve tüm İslam coğrafyasına büyük hizmetlere devam eden AK İktidarı’nın en büyük handikabı dış güçlerden önce kendi içindeki HESABİ kenelerdir!" diye yazan Şevki Yılmaz, "Bu kenelerle mücadelesinde HASBİ takımın teknik direktörü Tayyip Erdoğan kardeşimize yardımcı olmalıyız!" ifadelerine yer verdi.

 

"KANAAT ÖNDERLERİNE DANIŞILMIYOR"

 

AK Parti içindeki kadro yeniliği konusuna da değinen Yılmaz, "Aday tesbitlerinde il ve ilçenin kanaat önderlerine ve STK’ların yönetimlerine hâlâ danışılmadığı haberlerini endişeyle izliyoruz." sözleriyle parti yönetimini eleştirdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Şevki, Yılmaz:, Güçlü, iktidarların, çöküşleri, böyle, olur,
Yorumlar
Haber Yazılımı