Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
12 Temmuz 2016 - Salı 20:46
 
'Türk vatandaşlığı Cumhurbaşkanının keyfine bırakılmış, bir unvan değildir
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Suriyelilere vatandaşlık verilmesine ilişkin, "Türk vatandaşlığı Cumhurbaşkanının keyfine bırakılmış, aklının estiği gibi lütfedeceği bir unvan değildir. Siyasi düşünce ve parti rozeti farklılığına bakmadan vatanını ve milletini seven herkesi Türk vatandaşlığı konusunda demokratik itirazını göstermeye çağırıyorum" dedi.
Siyaset Haberi
'Türk vatandaşlığı Cumhurbaşkanının keyfine bırakılmış, bir unvan değildir

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu. Devlet Bahçeli, hükümetten beklentisinin ülkeyi terörden bir an önce temizlenmesi olduğunu vurgulayarak "HDP'li belediyeler PKK'ya çalışacak, iktidar susacak. Maaşlı belediye personelleri, HDP'nin terörist vekilleri PKK'ya hedef gösterip askerimizin, polisimizin, korucumuzun, çocukların kanını dökecek, iktidar da alttan alıp sadece günü kurtararak devletin gücünü göstermeyecek. Dünya üzerinde böyle bir yönetim nerede görülmüştür? Hükümetten beklentim, artık bir terör belasında n bu ülkeyi derhal temizlemeleri, ne gerekiyorsa sonuna kadar giderek yapmalarıdır. Milliyetçi Hareket Partisi doğru ve milli politikaların sağlam bir şekilde yanındadır. Gelin bu ülkeyi hainlerden koruyalım, gelin bu bölücü terör illetinden bu aziz vatanı arındıralım. AKP hükümetine sesleniyorum; Yetkiyse elinizde vardır. Duaysa millet arkanızdadır. İmkânsa devlet her talebe cevap verecek kudrettedir. Türkiye'nin milli birliğini ve bütünlüğünü yıkmaya çalışan ihanet odaklarına hadlerini bildirin. Türk milletinin terörden tahakkümünden çekip çıkarın. Ülkemiz topyekûn yeni bir kurtuluş hareketi başlatarak bunu başarabilecektir. Milliyetçi Hareket'in inançlı kadroları Türkiye için her fedakârlığı yapmaya hazırdır. Kuva-i Milliye ruhu ile yeni bir milli şahlanışı harekete geçirmek, artık Türkiye için ölüm kalım meselesi haline gelmiştir" diye konuştu.

"VATANLARINI BIRAKIP GELENLERE BİR KALEMDE VATANDAŞLIK PAYESİ VERMEK ŞUURSUZLUKTUR"

 

Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kilis'te yaptığı konuşmada Suriyelilere vatandaşlık hakkı vereceklerini duyurduğunu anımsatarak konuyla ilgili şunları söyledi: "Suriyelilerin Türk vatandaşlığına alınmaları konusunu siyasi dürtü ve oy hesabıyla gündeme getirmek bir defa sorumsuzluktur. Kendi vatanlarını bırakıp gelenlere bir kalemde vatandaşlık payesi vermek, ortak vatandan bahsetmek, eğer düşüncesizlik değilse telafisi imkansız bir şuursuzluktur. Madem Suriyelilere verilecek TOKİ konutları var idiyse, bu milletin asil evlatlarından bu zamana kadar niçin esirgenmiştir?"

"TÜRK VATANDAŞLIĞI CUMHURBAŞKANININ KEYFİNE BIRAKILMIŞ BİR UNVAN DEĞİLDİR"

 

Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Varşova dönüşü uçakta söylediği "Bugün bir Türk Alman, Amerikan vatandaşı oluyor da benzer durumlar bizim ülkemizde yaşayanlar için neden mümkün olmasın" açıklamasını eleştirerek şöyle devam etti: "Türk vatandaşları Almanya'ya ülkelerinden kaçarak değil, bilakis iş gücü eksikliğinden dolayı davet üzerine gitmiştir. Suriyelilerin durumu başka Türk vatandaşlarının yabancı ülkelerdeki pozisyon ve hakları başkadır. Bu iki husus gece ile gündüz kadar birbirinden farklıdır. Suriyelilerin çıkardığı olaylar gün be gün fazlalaşmaktadır. Suriyelilerin neden olduğu sosyal uyumdaki açmazlar, sınır il ve ilçelerimizdeki asayişsizlik ve ahlaki problemler toplumumuzu tehdit etmektedir. Türk vatandaşlığı Cumhurbaşkanının keyfine bırakılmış, aklının estiği gibi lütfedeceği bir unvan değildir. Siyasi düşünce ve parti rozeti farklılığına bakmadan vatanını ve milletini seven herkesi Türk vatandaşlığı konusunda demokratik itirazını göstermeye çağırıyorum. Türkiye Cumhuriyeti devleti tektir, ülkesi ve milleti birdir. Türk vatandaşlığı Türk milletine ruh veren hukuki, vicdani ve ahlaki bir bağdır. Bu bağ zayıflar veya koparsa milli birlik ve kardeşlik ağır bir tramvaya girecektir. Buna gölge düşürmek hiçbir devlet veya siyaset adamının harcı, haddi ve hakkı değildir. Milyonlarca Suriyeliye vatandaşlık ikramı milli beka ve varlığımıza ket vurmak, set çekmek, engel çıkarmak anlamına gelecektir. Vatandaş Türk'tür, vatan Türk'tür, millet Türk'tür, geleceğimiz de Türk olacaktır. Son vatanımızı etnik yığınlara teslim edip Türklüğün belini kırmayı aklından geçiren kim varsa, tavsiyem ayağını denk almasıdır. Çünkü Milliyetçi Hareket Partisi buna izin vermeyecektir. Suriyelilerin dua ve bereketiyle Türkiye'nin dünyada ilk dörde giren bir büyüme sergilediğini söyleyen bazı AKP'li bakanlar da bu milletin aklıyla, irfanıyla alay etmekten vazgeçmelidir. Türk milletinin dua ve bereketini göremeyenlerin, görse bile nimet bilmezlik yapan nankörlerin hesabı da er geç mutlaka sorulacaktır. Türk milliyetçileri Türkiye'nin bölünmesine, ortak değerlerimizin yok edilmesine ve Türk milletinin bir kaos ortamına ve kardeş kavgasına sürüklenmesine hiçbir şart altında sessiz kalmayacaktır. Misak-ı Milli sınırları içinde, üniter yapıda milli devlet olarak kurulan Türkiye Cumhuriyeti'nin bölünme teşebbüslerine, vatandaşlık hakkının peşkeş çekilmesine bedeli ne olursa olsun sonuna kadar karşı çıkacağız, duruşumuzu da hiç bozmayacağız."

Kaynak: (ajns) - ajanslar Editör: Haber Merkezi
Etiketler: 'Türk, vatandaşlığı, Cumhurbaşkanının, keyfine, bırakılmış,, bir, unvan, değildir,
Yorumlar
Haber Yazılımı