301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
22 Mart 2016 - Salı 20:00
 
Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisin grup toplantısında konuştu. Brüksel'deki terör saldırılarını kınayan Kılıçdaroğlu, "Terör nereden ve kimden gelirse gelsin. Nerde olursa olsun amasız, fakatsız, lakinsiz lanetleyeceğimiz bir olaydır. Her zaman söyledim terör insanlık suçudur. Herkesin ortak tavır takınması gereken bir olaydır. Size söz verenler sözlerini yerine getirmediler. Sizleri tehdit ve şantaj ile kandırdılar. Türkiye öyle bir konuma geldi ki bırakın terörü bitirmeyi canlı bomba olmanın eğitim alanına dönüştü. Türkiye. Canlı bomba mı olmak istiyorsun? Git Türkiye'de eğitimini al. Böyle bir yapı, anlayış olabilir mi?" dedi.
Siyaset Haberi
Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Fenerbahçe, Galatasaray derbi maçının güvenlik nedeniyle ertelenmesine ilişkin "Sen bir maçı bile yapmaktan acizsin. Güvenliğini sağlamaktan acizsin. Turist buraya niye gelsin? Üstelik seçilmiş bir yer sen oranın bile güvenliğinin sağlayamıyorsun. Türkiye'ni güvenliğini nasıl sağlayacaksın. Kendi vatandaşını korumaktan aciz bir hükümet, ülkenin sorunlarını çözemez. Yabancı elçiliklerin bizi bizden daha iyi tanıdığını, terörü bizden daha iyi takip ettikleri anlamına geliyor. Ülkeyi bu nedenle yönetemezler diyoruz. Kendi vatandaşının can ve mal güvenliğini sağlayamıyor. Türkiye'yi kaosa sürükledin" diye konuştu.

"YABANCI BÜYÜKELÇİLİKLERİN TERÖR UYARILARI DOĞRU ÇIKTI"

Kılıçdaroğlu, "Son olaylarda bir şey daha öğrendik, Türkiye'de yabancı ülkelerin büyükelçilikleri var. Bunların kendi vatandaşlarına yaptıkları uyarıların ne kadar doğru olduğunu öğrendik. Hükümetin söyledikleri değil onların terör konusunda söylediklerinin doğru olduğunu öğrendik. Bu hükümetin işlevini bitirdiği anlamına geliyor" dedi. 

"KOSKOCA TÜRKİYE CUMHURİYETİ'Nİ NASIL BİR TERÖR ÖRGÜTÜ İLE AYNI MASAYA GETİRİRSİNİZ?"

Hükümetin terörle mücadele politikasını eleştiren Kılıçdaroğlu, "Gömleğin iliği başından yanlış iliklendi. Meşru bir organ Türkiye Cumhuriyeti bir terör örgütü ile eşit koşullarda masaya oturdu. Koskoca Türkiye Cumhuriyeti'nin nasıl bir terör örgütü ile aynı masaya getirirsiniz? Masaya oturarak terör örgütünün güçlenmesine ortam hazırladılar. 'Silahları bırakın öyle gidin' dediler. 'Hayır' dediler 'biz silahları bırakamayacağız' dediler. Masaya oturdular terör örgütlerinin elinde silah var. Bizimkilerin elinde yok. Eşit koşullarda değiller" açıklamasında bulundu.

"DAVUTOĞLU DUT YEMİŞ BÜLBÜL GİBİ"

Hükümeti eleştirmeye devam eden Kılıçdaroğlu, "Sosyal medyada, bizim milletvekillerimize dönük linç kampanyası başlatan o trollere seslenmek istiyorum. Sizde ahlak, vicdan varsa, siz neden kalkıp da Efkan Ala'nın bu açıklamasını bütün dünyaya, Türkiye'ye yayınlıyorsunuz? Hangi ahlaktan söz ediyorsunuz? Kazara bizden biri deseydi ki biz PKK ile görüşüyoruz. Emin olun Türkiye'de kıyamet kopardı. Açık, net, küstahça. Ses verip eleştiren var mı? Davutoğlu dut yemiş bülbül gibi. Ona kızamayacağını biliyorum. Çünkü abin buna izin vermez. Vesayet altındasın" diye konuştu.

"292 KEZ 'DOKUNMAYIN' DEDİLER"

Kılıçdaroğlu, "Bu hükümetin bilgisi dahilinde, mahkemeler kurdular. Vergi daireleri kurup makbuz ile vergi topladılar… Kaymakam bile bir gece, bir sınır kapısında kalmak zorunda kaldı. Güvenlik güçleri 292 kez yazı yazdılar. 'Şurada terör örgütü var bizim müdahale etmemiz gerekiyor' diye. Valilere talimat verdiler, 'dokunmayın' 292 kez 'dokunmayın' dediler. Bunu yapanlar tere yardım ve yataklık değil mi? bir laf söyleyesek hemen mahkemeye verirlerdi. Şimdi mahkemeye vermeye cesaret edemiyorlar. Çünkü bütün belgeler mahkemeye gelecek, getireceğiz" dedi.

"TERÖRE YARDIM VE YATAKLIK YAPMAKTAN FEZLEKE DÜZENLEYECEK NAMUSLU SAVCI ARIYORUZ"

Kılıçdaroğlu, "İl başkanlarımız suç duyurusunda bulunuyor. Şimdi yürekli, ülkesini seven bir savcı arıyoruz. Teröre yardım ve yataklık yapmaktan fezleke düzenleyecek bir namuslu savcı arıyoruz" dedi.

"SİLAHLI GÜÇLERLE SURİYE'DE REJİMİ DEĞİŞTİRMEK İSTEDİLER BU DARBE YAPACAĞIZ ANLAMINA GELİR"

Hükümetin Suriye politikasını eleştiren Kılıçdaroğlu şu ifadeleri kullandı: "Durup dururken senin Suriye'de ne işin var. Bir sabah kalktık Suriye baş düşman olmuş. Yarın başka bir ülke kalkıp Türkiye bizim iç meselemiz dese ne diyeceğiz? Silahlı güçlerle Suriye'de rejimi değiştirmek istediler. Ne demek bu, Suriye'de biz darbe yapacağız anlamına gelir. Türkiye, Suriye'de niye darbe yapsın? Neden rejimi değiştirsin? Ortadoğu'nun bütün dengelerini değiştirler. Türkiye kan gölüne döndü. Paris'te, Brüksel'de bombalar patlıyor.

TÜM BU TERÖR OLAYLARININ TEK SORUMLUSU AKP HÜKÜMETİ. TIRLARLA SİLAH GÖNDERİLDİ

Tüm bu terör olaylarının tek sorumlusu AKP hükümeti. Tırlarla silah gönderildi. Neden hangi gerekçe ile? IŞİD'e Türkiye'den 70 ilden katılım oldu. IŞİD'in tüm yaptıklarını seyrettiler.

ARTIK IŞİD'İN EN BÜYÜK DESTEKÇİLERİNİN TÜRKİYE'DE OLDUĞU ANLAŞILIYOR

Artık IŞİD'in en büyük destekçilerinin Türkiye'de olduğu anlaşılıyor. Dünyanın başına der oldu. Türkiye'nin izlediği dış politika tamamen istifa etti."

"DAVUTOĞLU'NA SORUYORUM; SENİN KAÇ MİLLETVEKİLİN TERÖR ÖRGÜTÜNÜN AİLELERİNE TAZİYEYE GİTTİ?"

Mültecilerle ilgili Kılıçdaroğlu, "21 milyon 700 bin mülteci ile baş başa kaldık. Bu vebal, günah kime ait. Sosyal medyada bizim milletvekillerimizi linç etmeye kalkışıyorlar. Sayın Davutoğlu'na soruyorum. Senin kaç milletvekilin terör örgütünün ailelerine taziyeye gitti? Hangi belediye başkanın taziye çadırı açtı? Hodri meydansa hodri meydan bu sorularıma cevap ver. Gelen her şehidin sorumlusu bunlar" dedi.

"MAKAMDAN TALİMAT ALIP O TALİMATIN GEREĞİNİ YAPANLAR SATILIK İNSANLARDIR"

Kılıçdaroğlu, "Gücü kime yeterse tutukluyor. Bütün dünyaya bizi rezil ettiler. Siyasal iktidarın sopası haline gelmiş bir yargı varsa, bir yerden, makamdan talimat alıp gereğini yapıyorsa, o ülkeden demokrasiden söz edemezsiniz. Diyorlar ki akademisyenleri tutuklayıp hapise atacaksınız. Emredersiniz diyorlar. Onlar için hukuk yok. Bir makamdan talimat alıp o talimatın gereğini yapanlar satılık insanlardır. Bu kadar açık. Yargı satılık insanların alanı değildir" ifadelerini kullandı.

"BU ADAM BİRİLERİNE YALAKALIK ETSİN DİYE Mİ SİZ ORAYA GETİRDİNİZ?"

Kılıçdaroğlu, "AKP'ye çok yakın akademisyenler de var. dün bunlardan birini gördük. Bir profesör adını anmak istemiyorum. Yaptığı açıklama sonrasında lütfen bu adamı burada tutacaksanız üniversiteyi kapatın. Kimseyi okutmayın. Niye üniversite açtınız. Bu adam birilerine yalakalık etsin diye mi siz oraya getirdiniz? Nasıl profesör olmuş. Hani gerizekalı desem emin olun adama hakaret etmiş olurum. Gerizekanın da bir düzeyi var" diye konuştu. 

"MAKAMLIKLAR, VAKIF, CEMAATLER, TARİKATLAR ARASINDA BÖLÜŞÜLMÜŞTÜR"

Kılıçdaroğlu, "Sorunlarımızı çözmek zorundayız. Yeni bir barış iklimi yaratmak istiyorsak bunların gitmesi lazım. Beceriksiz bir yönetim var, Türkiye savruluyor. Terör gibi herkesi bunaltan bir soruna Meclis çözüm getirmeyecek de kim getirecek? Bu sorun Türkiye'nin sorunudur. Bir partinin sorunu olmaktan çıkmıştır. Türkiye'nin başına bu kadar belayı açan insanların bu sorumluluğu alması lazım. Eğer ahlak varsa bunların yerlerinden ayrılmaları lazım. Devlette liyakat sisteminin derhal gelmesi lazım. Adama göre makam olur mu? Liyakat sistemi devlette çökmüştür. Makamlıklar, vakıf, cemaatler, tarikatlar arasında bölüşülmüştür. Böyle bir devlet mi olur? Biz cumhuriyeti bunun için mi kurduk? Türkiye'yi ateşe atıyorsun, zeytinyağı gibi üste çıkıyorsun. Terör sadece insanları değil ekonomiyi de vurdu. Turizmcilerin ağızlarını bıçak açmıyor" ifadelerini kullandı.

"6 MİLYAR EURO'YU BEN SİZE VERİYİM TAMAMINA SİZ BAKIN DİYEMEDİLER. BURASI MÜLTECİ BAKIMEVİ Mİ?"

Mülteci sorunu üzerinden hükümeti sert bir dille eleştiren Kılıçdaroğlu sözlerini şöyle sürdürdü: "İflas eden bir sürece doğru süratle gidiyoruz. AB ile mülteci konusunda bir anlaşma imzalandı. Büyük havalarla gittiler oraya. Büyük başarılara imza attıklarını söylediler. Birincisi Türkiye bir mülteci bakımevidir. Bu sözleşmenin altına Davutoğlu altına imzasını attı. Hangi gerekçe ile biz bu mültecilere bakacağız. Baktığımız kadar baktık zaten. Gidiyorlarsa gitsinler. Sorun onların sorunu. Mülteciler burada durmak istemiyor, oraya gitmek istiyorlar. Çıkıp da 6 milyar Euro'yu ben size veriyim de tamamına siz bakın diyemediler. Burası mülteci bakımevi mi?

2 MİLYON 700 BİN SURİYELİ YARIN NE OLACAK? TÜRKİYE BAŞINA NASIL BİR BELA ALDIĞINI FARKINDA MI?

2 milyon 700 bin Suriyeli yarın ne olacak? Türkiye başına nasıl bir bela aldığını farkında mı? Bir felaketi devralıyoruz. Bu insanlara nasıl bakılacak, bu insanlar nasıl beslenecek? Bu anlaşma Türkiye'yi ikinci sınıf ülke olarak görmektir.

ADINA DA KAYSERİ PAZARLIĞI DİYORLAR. BARİ KAYSERİLİLERE HAKARET ETMEYİN

Gidip bir de altına paşa paşa imza atıyorlar. Adına da Kayseri pazarlığı diyorlar. Bari Kayserililere hakaret etmeyin. Vize de turist vizesi. Çalışmak için gidenlere yok. Milletin ne parası var zaten turist olarak gitsin. Turist olarak gidenler zaten gidiyor. 72 şartı yerine getireceğiz diyorlar, getirin hepsine destek vereceğiz. Adım gibi eminim ki bunu getiremeyecekler. Getirdiklerinde demokrasi olması lazım. Diktayı arzu eden bir yönetim, demokrasiden yana tavır mı alacak? Unutturacaklar."

"RIZA SARRAF ORADA KONUŞUR GÖRECEKSİNİZ 4 BAKANLA İLGİLİ AYRINTILARI ÖĞRENMİŞ OLACAĞIZ"

Kılıçdaroğlu, "Rıza Sarraf ABD'de tutuklandı. Eminim çoğunun gözüne bu akşam uygu girmeyecek. Yataklarında rahat uyuyamayacaklar. FBI bölge direktörü, bu suçlamaların gerçek ortaklara bir mesaj olduğunu söylüyor. Yani Rıza Sarraf gerçek ortak değil. Deniz Feneri hatırlıyorsunuz değil mi? asıl failler Türkiye'de dedi. Rıza Sarraf orada konuşur göreceksiniz. Konuşacaktır. Bütün kirli çamaşırlar ortaya çıkacak. 4 bakanla ilgili tüm gerçekleri ayrıntıları ile öğrenmiş olacağız. Hangi gerekçe ile önüne yattıklarını göreceğiz. Allah büyüktür diyorduk. Hiçbir haksızlığa, hukuksuzluğa yer vermeyeceğiz vermemeliyiz" diye konuştu. 


AYLİN NAZLIAKA DA GRUP TOPLANTISINDAYDI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu'nun konuşma yaptığı grup toplantısına partiden Yüksek Disiplin Kurulu kararıyla ihraç edilen Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka'nın da katılması dikkat çekti. Nazlıaka'nın ceketinin yakasında CHP rozeti olduğu görüldü.

Kaynak: (DHA) - Doğan Haber Ajansı Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Kılıçdaroğlu,, partisinin, grup, toplantısında, konuştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı

escort istanbul istanbul escort porno izle sex hikaye porno indir türk porno escort bayan